Ehitusinfo

Ehitatavast korterelamust

 

Konstruktsioonid:
Hoone olemasolevat vundamenti täiendatakse vajalikus mahus, s.h. juurdeehituse tarvis.
Hoone välisseinad on olemasolevad punastest savitellistest ja uued laotavad betoonplokkseinad. Olemasolevad punastest tellistest välisseinad soojustatakse PUR vahuga, täites ca 120mm õhuvahe tellismüüritises, milline on jäetud sinna enam kui 100 aastat tagasi müüritise ladumise ajal ning lisaks soojustatakse ka välisseina sisepind seestpoolt mineraalvillaga. Uued betoonplokkseinad soojustatakse ainult väljastpoolt mineraalvillaga ning kaetakse lisaks omakorda ka mineraalvillast tuuletõkkeplaadiga. Mõlemal juhul saavutatakse arvestuslik soojusjuhtivus U=0,14 W/m2K. Korterite vahelised seinad ehitatakse täisbetoneeritud 190 mm betoonplokkidest või alternatiivselt kahes kihis Aeroc Plade vaheseinaplaatidest. Korterite siseseinad kergkarkassiga kipsplaatvaheseinad, mineraalvillatäitega. Trepikoja seinad laotud täisbetoneeritud betoonplokkseinad. Trepp monoliitbetoonist.

 

Hoonele ehitatakse uued monoliitbetoonist vahelaed, mille peale paigaldatakse mineraalvilla kiht ning sellele omakorda teostatakse sammumüra edasikandumise vältimiseks pealevalu, kuhu peale paigaldatakse liimseguga viimistluskiht (parkett, plaat).

 

Avatäited:
Ehitatavale hoonele paigaldatakse hea helipidavuse tagamiseks topelt raamidega kaasaegsed klaaspaketiga puitaknad. Uste lukustus sarjastatud, välisustel video fonosüsteem.
Korterite välisuksed EI30 tulepüsivusega tammespooniga puituksed, korteri siseuksed tammespooniga sileuksed. Täispuidust ukseliistud.

 

Lisad:
Enamus korteritel on vähemalt 1 rõdu (nõutava tulepüsivusega kandekonstruktsioon + põrandalaudis), maja esimesel korrusel on korteriomanikel võimalus soetada endale panipaik.
Postkastid hoone trepikojas, maja ees jalgrattahoida. Korteriomanikel võimalus soetada kinnistul ka parkimiskoht.

 

 

Korterelamute tehnosüsteemidest

 

Hoonetele on rajatud ühendus Pärnu linna kaugküttevõrguga (AS Fortum). Täisautomaatne soojussõlm paikneb hoone I korrusel tehnilises ruumis. Soojussõlmes toimub ka sooja tarbevee ettevalmistus. Ühendus on AS Pärnu Vesi vee- ja kanalisatsioonisüsteemiga (kõikides korterites oma kaugloetavad veemõõtjad) ning Elektrilevi elektrivõrguga (korterite elektriarvestid paiknevad I korrusel tehnilises ruumis) ja on luuakse liitumisvõimalus Telia sidevõrguga.

 

Korterites ehitatakse välja vesipõrandaküte, paigaldatakse ruumipõhised regulaatorid.
Korteritesse paigaldatakse soojustagastusega ventilatsioon (igas korteris oma ventilatsiooniseade), mille juurde kuulub ka köögi väljatõmbe kubu.
Kõikides korterites on installeeritud elektrisüsteem (v.a. eluruumide valgustid, arendaja poolt paigaldatakse esiku ja pesuruumi süvistatavad LED valgustid) ning paigaldatud nõrkvoolusüsteemi kaabeldus (tulekahjusignalisatsiooni andurile elutoas liitmiseks korterikeskse valvesüsteemiga; valvesüsteemi osas järgmiselt: ukse magnetkontaktile, elutoa IR andurile, sõrmistikule ja valvekeskusele).

 

Paigaldatakse sidesüsteemi kaabeldus, et korteriomanikud saaksid soovi korral liituda Telia kodulahendusega, välja ehitatakse vabalevi kanalite vaatamiseks TV võrk koos antenniga katusel. Paigaldatakse hoone välisukse avamise juhtimiseks fonosüsteem. Korteri elektrikilp paikneb varjatult esiku garderoobi kapis. Pistikupesade ja lülitite sari ABB Zenit.