Ehitusinfo

EHITATAVAST KORTERELAMUST (A-energiaklass)

 

Konstruktsioonid:

A.H. Tammsaare pst. 10/2 KORTERELAMU ehitustööde kirjeldus
Hoone rajatakse raudbetoon vaivundamendile. Kandepostidele ja välisseintele toetuvad monoliitbetoonist vahelaed. Korterite vahelised ja korterite ja trepikoja vahelised seinad on kas betoonplokidest või kahes kihis laotud kergplokkidest (mõlemal juhul täidetakse kortermajas nõutav helipidavusnõue). Välisseinad betoonplokkidest, kolmandal korrusel kaldseinad kergkonstruktsioonis. Välisseinad soojustatakse I-II korrusel 200mm PIR soojustusplaatidega, katusekorrusel mineraalvillaga, soojustatud seinad kaetakse fassaadi viimistlusplaadiga. Korterite siseseinad kergkarkassiga kipsplaatvaheseinad, mineraalvillatäitega. Trepp monoliitbetoonist.

 

Avatäited:
Ehitatavatele hoonetele paigaldatakse puitraamidega kaasaegsed klaaspaketiga puitalumiinium aknad. Uste lukustus sarjastatud, välisustel video fonosüsteem.
Korterite välisuksed EI30 tulepüsivusega tammespooniga puituksed, korteri siseuksed 2,3 m kõrgused tammespooniga massiivsed siseuksed, milledel magnetlukud ja peithinged.

 

Lisad:
Kõikidel korteritel on vähemalt 1 rõdu (nõutava tulepüsivusega kandekonstruktsioon + viimistluskiht), maja esimesel korrusel on korteriomanikel võimalus soetada endale panipaik.
Postkastid hoone trepikojas, maja ees jalgrattahoida. Korteriomanikel võimalus soetada kinnistul ka parkimiskoht. Hoonealuses parklas saadaval 2 viimast kohta!

 

Korterelamute tehnosüsteemidest:

 

Hoonetele on rajatud ühendus Pärnu linna kaugküttevõrguga (AS Gren). Täisautomaatne soojussõlm paikneb hoone soklikorrusel tehnilises ruumis. Soojussõlmes toimub ka sooja tarbevee ettevalmistus. Ühendus on AS Pärnu Vesi vee- ja kanalisatsioonisüsteemiga (kõikides korterites oma kaugloetavad veemõõtjad) ning Elektrilevi elektrivõrguga (korterite elektriarvestid paiknevad I korrusel tehnilises ruumis) ja on luuakse liitumisvõimalus Telia sidevõrguga.
Korterites ehitatakse välja vesipõrandaküte, paigaldatakse ruumipõhised regulaatorid.

 

Korteritesse paigaldatakse soojustagastusega ventilatsioon (igas korteris oma ventilatsiooniseade), mille juurde kuulub ka köögi väljatõmbe kubu. Ventilatsiooni eelküte toimub veekalorifeeriga, kaugkütte baasil.
Kõikides korterites on installeeritud elektrisüsteem (v.a. eluruumide valgustid, arendaja poolt paigaldatakse esiku ja pesuruumi süvistatavad LED valgustid) ning paigaldatud nõrkvoolusüsteemi kaabeldus (tulekahjusignalisatsiooni andurile elutoas liitmiseks korterikeskse valvesüsteemiga; valvesüsteemi osas järgmiselt: ukse magnetkontaktile, elutoa IR andurile, sõrmistikule ja valvekeskusele).

 

Paigaldatakse sidesüsteemi kaabeldus, et korteriomanikud saaksid soovi korral liituda Telia kodulahendusega. Paigaldatakse hoone välisukse avamise juhtimiseks video fonosüsteem. Korteri elektrikilp paikneb varjatult esiku garderoobi kapis. Pistikupesade ja lülitite sari ABB Zenit.
Korterelamu katustele paigaldatakse päikesepaneelid.