Ehitusinfo

EHITATAVAST KORTERELAMUST (A-energiaklass)

 

Konstruktsioonid:

A.H. Tammsaare pst. 10/2 KORTERELAMU ehitustööde kirjeldus
Hoone on rajatud raudbetoon vaivundamendile. Kandepostidele ja välisseintele toetuvad monoliitbetoonist vahelaed (meie arvates kaasaegsesse kortermajja ei sobi “triibulised” paneellaed). Korterite vahelised ja korterite ja trepikoja vahelised seinad on kas betoonplokkidest või kahes kihis laotud kergplokkidest. Välisseinad betoonplokkidest, kolmandal korrusel kaldseinad kergkonstruktsioonis. Välisseinad on soojustatud I-II korrusel 200mm PIR soojustusplaatidega, katusekorrusel mineraalvillaga, soojustatud seinad on kaetud fassaadi viimistlusplaadiga. Korterite siseseinad kergkarkassiga kipsplaatvaheseinad, mineraalvillatäitega. Trepp monoliitbetoonist.

 

Avatäited:
Ehitatavatele hoonetele on paigaldatud kaasaegsed kõrgendatud helipidavusega kolmekordse klaaspaketiga puitalumiinium aknad. Uste lukustus sarjastatud, välisustel video fonosüsteem (HIKVISION).
Korterite välisuksed EI30 tulepüsivusega tammespooniga puituksed, korteri siseuksed 2,3 m kõrgused tammespooniga massiivsed siseuksed, milledel magnetlukud ja peithinged.

 

Lisad:
Kõikidel korteritel on vähemalt 1 rõdu (nõutava tulepüsivusega kandekonstruktsioon + viimistluskiht), maja esimesel korrusel on korteriomanikel võimalus soetada endale panipaik. Panipaiga maksumus 2500 eurot.
Postkastid hoone trepikojas, maja ees jalgrattahoida. Korteriomanikel võimalus soetada lisatasu eest parkimiskoht, parkimiskoha maksumus 10 000 kuni 12 500 eurot.

 

Korterelamute tehnosüsteemidest:

Korterelamu katustele on paigaldatud päikesepaneelid, mis kuuluvad korteriühistule ja kogu elektrienergia toodang müüakse ühistu poolt. Päikesepaneele on kahe rajatud kortermaja katustel kokku 22kW, eeldatav hinnanguline toodetava elektrienergia kogus 22 MWh/aastas. Kui võtta eelduslikuks 1 MWh maksumuseks kaasaja energiahindu arvestades konservatiivselt 200 € (juulis 2022 oli see 225€; augustis 2022 oli see 343€; septembris 2022 oli see 269€), siis teeb see hinnanguliselt elektrienergia müügist ühistu sissetulekuks  kokku 4400€/aastas. Selle rahaga on võimalik ühistul vastavalt ühistuliikmete otsusele: katta igakuiseid aastaringseid üldkulusid, haldustasusid, teenustasusid (raamatupidamiskulusid, koristuskulusid, hooldus- ja teeninduskulusid) või teha oma kinnistul mistahes parendusi. Energiatootmisest tulenevalt on seega A.H. Tammsaare pst. 10 rajatud korterelamute ülalpidamiskulud märgatavalt väiksemad tavapärasest.

 

Hoonetele on rajatud ühendus Pärnu linna kaugküttevõrguga (AS Gren). Täisautomaatne soojussõlm paikneb hoone soklikorrusel tehnilises ruumis. Soojussõlmes toimub ka sooja tarbevee ettevalmistus. Ühendus on AS Pärnu Vesi vee- ja kanalisatsioonisüsteemiga (kõikides korterites oma kaugloetavad veemõõtjad) ning Elektrilevi elektrivõrguga (korterite elektriarvestid paiknevad I korrusel tehnilises ruumis) ja on loodud liitumisvõimalus Telia sidevõrguga.
Korterites on ehitatud välja vesipõrandaküte, paigaldatud ruumipõhised regulaatorid.

 

Korteritesse on paigaldatud soojustagastusega ventilatsioon (igas korteris oma ventilatsiooniseade), mille juurde kuulub ka köögi väljatõmbe kubu.
Kõikides korterites on installeeritud elektrisüsteem (v.a. eluruumide valgustid, arendaja poolt paigaldatud esiku ja pesuruumi süvistatavad LED valgustid) ning on paigaldatud nõrkvoolusüsteemi kaabeldus (tulekahjusignalisatsiooni andurile elutoas liitmiseks korterikeskse valvesüsteemiga; valvesüsteemi osas järgmiselt: ukse magnetkontaktile, elutoa IR andurile, sõrmistikule ja valvekeskusele).

 

Paigaldatud on sidesüsteemi kaabeldus, et korteriomanikud saaksid soovi korral liituda Telia kodulahendusega. Paigaldatud on ka hoone välisukse avamise juhtimiseks video fonosüsteem, millega saab avada ukse nii tänavatasapinnal, parklas, kui ka saata külalisele soklikorrusele alla lifti. Korteri elektrikilp paikneb varjatult esiku garderoobi kapis. Pistikupesade ja lülitite sari ABB Zenit, valge.